InicioForoForo GeneralCultura y SociedadSurowa zima

Lo último del foro...

eviplera's Avatar
27 Sep 2014 10:36
Gana dinero llamando a polonia Gana dinero con Cash4minutes llamando gratis con una aplicacion 1° Pago de Cash4Minutes para 5£ por PayPal! + Mini Tutorial Apps Android. Image Link Bien, supongo que la mayoría acá ya conocen acerca de Cash4Minutes pero para quien...
onbpwsqf08's Avatar
27 Sep 2014 09:54
www.clitheroetowncouncil.gov.uk/ugg.html ck0 cheap ugg bootsMany a dad or mum considering divorce refuse to learn more about assume that divorce can have an all in one negative affect all around the their a young child And there's a device...
Franek88's Avatar
26 Sep 2014 10:14
Busco socio polaco en Kraków Buenos días tengo en mente varios proyectos para desarrollar en la ciudad de Kraków y me gustaría encontrar alguna persona emprendedora en Polonia que también le interese la posibilidad de abrir su propio negocio. Sería interesante que la persona fuera...
gregorio garcia's Avatar
25 Sep 2014 09:43
BUSCO TRADUCTOR POLACO QUE HABLE ESPAÑOL Hola buenos dias, mi nombre es Gregorio Garcia, soy un empresario español. Busco un chico polaco que hable español, voy a trabajar en Varsovia 3 o 4 meses en un proyecto muy interesante. Necesito um chico serio para estos meses, es muy importante...

Bienvenido, Invitado
Username: Password: Recordarme
  • Página:
  • 1

TEMA: Surowa zima

Surowa zima hace 4 años 8 meses #24536

• willy
  • willy's Avatar
  • veterano del sitio
Cześć

Interesuję się klimatem w ogóle, dlatego zawsze widzę temperaturę z kilku miasta, na przykład Yakutsk, Warszawa, Moskwa, moje miasto, i tak dalej. Dziaj rano kiedy przyjechałem do pracy obejrzałem -21 w Warszawie. Nigdy nie doświadczyłem ta temperatura, tylko -11 i było okropnie. Tylko rozebrałem z jednej rękawiczki na chwilę i miałem okropny ból ręky. Nawet trochę bolały mnie zęby. Nie wiem jak można mieszkać w tym miejcach na ulicy.
Przypuszczam, że zwykłe ubranie użymy tu w większość Hiszpanii (na przykład między +4 a +15) nie się przyda zimą. Czy należy ubierać szczególne ubranie? Myślę,że na pewno. Inne najważniejsze pytanie:
Dlaczego woda nie się zamraża w rurze? Bo na pewno macie ciepłą wodę w domu. Chyba nawet jesteście ciepłej w domu niż my, bo na pewno wszystkie macie ogrzewanie, a tu w Sewillii nie wszystkie mamy.
Gorzej jest w Yakutskie, na przykład, że dzisiaj jest -43º, i w Ojmjakonie (Rosja), najzimnejszy miasto w świecie, dziasiaj -53, a środek temperatura jest -60 w styczniu.
Czy można mieszkać tam żimą? Na pewno? Nie myślę, że wszystkie osoby mają wszystkie palce :laugh: . W Ojmjakonie się mowi ludzie łowią ryby, wyjmują z wody, i tylko wystarcza 30 sekundy i ryby są zupełnie zamrożony :ohmy: . Wiem, że tam nie jest samo niż w Warszawie, ale chciałbym czuć mniej minus 20 stopni.

Do widzenia
El administrador ha deshabilitado la escritura pública.

Re:Surowa zima hace 4 años 8 meses #24542

• alberthr
  • alberthr's Avatar
  • moderador
  • GG: 2277993
  • Thank you received 17
Animo!
Despues del invierno viene la primavera ;)
Yo mañana cojo el avion para pasar el fin de semana en Cracovia, espero llevarme un poco de hiszpanskie cieplo

Saludos
-¿Usted no nada nada?
-No, es que no traje traje

Re:Surowa zima hace 4 años 8 meses #24560

• STYRO
  • STYRO's Avatar
  • usuario experimentado
  • Thank you received 3
Yo de niño me acuerdo de temperaturas 43 bajo cero. No es normal, pero real ;) Sales de casa con gorro, bufanda, solo se te ven los ojos, pareces una mujer taliban con burka. Los mocos se te congelan, pero se puede aguantar. Ahora estoy con 6ºC y me parece un frío tremendo.

Re:Surowa zima hace 4 años 8 meses #24570

• oola
  • oola's Avatar
  • habitual del sitio
-21 stopni to jest baardzo niska temperatura, przez kilka ostatnich zim takich nie doswiadczalismy w Polsce, jesli dobrze pamietam, a raczej tak.Dopiero w tym roku bylam zmuszona kupic bardzo cieple buty :)

Re:Surowa zima hace 4 años 8 meses #24587

• willy
  • willy's Avatar
  • veterano del sitio
Dzięki waszym odpowiedzi i podzielać doświadczenia.
Może być zimno lub gorąco czasami tylko są uczucia. Nawet niektórzy ludzie nie mogę czuć ani zimno ani gorąco ani ból (nie wiem jak się mówi po polsku ale po hiszpańsku się mówi CIPA). Chociaż mogłoby się wydać wspaniale ale jest bardzo niebezpiecznie.
Czasami teraz zimą widzę mężczyzni kładą tylko krótki podkoszulek.

Temperatura nie jest wszystko. Też obchodzi wilgotność. Czasami niektórzy ludzie, które mieszkają na północy, mnie mówią, że doświadczają zimnej w moich mieście niż gdzie oni mieszkają. Bo w moich mieście jest bardzo wilgotność i na przykład +15 znaczy „zimno”, +5 „bardzo zimno” i mniej „jestem zamrożony/a” :laugh: bo powietrze jest tak wilgotne, że się wpakowuje w kościach.
Oczywiście -20 zawsze znaczy bardzo zimno, ale na przykład w Ojmjakon może być wspaniale jeśli środkowa temperatura w styczniu jest -50. Więc, możliwa rozmowa:
- "Kochany, myślę, że wiosna już przychodzi”
- "Tak, tak, masz racjię, dzisiaj jest piękna pogoda, tylko -20” :woohoo:
Chyba, mogą wyjść na ulicy, prosto. Nie rozumiem. Tu w hiszpanii -5 nawet już jest wiadomość.
Chyba oni też nie rozumieją, że można mieszkać latem po +44 podczas oni są chętnie latem po +18. Więc pomyślą, że my jesteśmy wariatami.
Nie mam surowej zimy, ale surowe lato. Kiedy byłem dziecko, lato nie szło dwudziestego pierwszego czerwca, ale dzień moja mama prygotowała po pierwszy raz w roku pycha gazpacho. :laugh:

Do widzenia
Última Edición: hace 4 años 8 meses por willy.
  • Página:
  • 1
Moderators: CSI, Kucharski, bohemian, Misku
Time to create page: 0.277 seconds